ترانه ای غمگینم  

 خواستم ترانه ای باشمکه بچه های دبستانی از بر کننددریا که می شنودتوفانش را پشتش پنهان کند و برگ های علفنت های به هم خوردن شان رااز روی صدای من بنویسند.می خواستم ترانه ای باشمکه چشمه زمزمه ام کندآبشار باسنج و دهل بخواند.اما ترانه ای غمگینمو دریا، غروببچه هایش را جمع می کند که صدایم را نشنوند!نت هایم را تمام نکردهچرا رهایم کردی.

ادامه مطلب  

عناوين مهمترين خبرها...  

- تمرین آواز كمی به كندی پیش میره ولی پرونده ترانه "به سوی تو" با بهترین كیفیت بسته شد،البته استاد افتخاری نقش بسزایی در زیباییه تحریرهای بنده داشتن.
- بعد از كلی وسواس در انتخاب ترانه بعدی،به آواز نیستان رضایت دادم.حتماً میتونم كه انتخابش كردم.لازم به ذكره نواختن دف هم شروع كردم.عاشقشم.
 

ادامه مطلب  

مبارک باد  

ماه فروماند از جمال محمد                     سرو نباشد به اعتدال محمد
قدر فلک را کمال و منزلتی نیست            در نظر قدر با کمال محمد
وعدهٔ دیدار هر کسی به قیامت               لیلهٔ اسری شب وصال محمد
آدم و نوح و خلیل و موسی وعيسي        آمده مجموع در ظلال محمد
عرصهٔ گیتی مجال همت او نیست           روز قیامت نگر مجال محمد
وآنهمه پیرایه بسته جنت فردوس            بو که قبولش کند بلال محمد
همچو زمین خواهد آسمان که بیفتد         تا بدهد بوسه بر نعال محمد
شمس

ادامه مطلب  

شب بود، بيابان بود، زمستان بود  

زن نوازنده‌ای در من زندگی می‌کند، که حتی صدای گام‌هایش هم برایم آهنگین است ‌و نفس‌هایش حکم مترونوم را برای قلبم دارند. اوست که ترانه‌ی بودن را می‌سراید و زندگی را در تمام وجودم جاری می‌کند. من از تمام زندگی فقط همین را می‌خواهم که تو ساعت‌ها در آغوشم بنوازی و من بی‌خبر از تمام جهان محو رقص موهایت در باد باشم که چه عاشقانه در اوج ترانه در هم می‌پیچند.

ادامه مطلب  

خونه‌ی عشق‌ : ترانه ای از سعید دامغانیان  

هنوزم‌ عطر نفسهات شریک لحظه‌هامههنوزم رو عکس نازت جای گلبوسه‌هامههنوزم قناری عشق واسه عشق تو می‌خونههنوزم دستای سردم منتظر دستات می‌مونهتوی قلبت یه روزی خونه‌ی من بودیه روزی قلبت، دیوونه‌ی من بودبیا ، دستای گرمت بشه گلخونه‌ی منبیا، دو چشم نازت بشه میخونه‌ی منبذار همیشه چشمام هواخواه تو باشهبودن و نبودن من ، به دلخواه تو باشهتو هر صفحه‌ی ذهنم یه ترانه و یه آواستولی قلب پریشونم عمریه که تنهاستمی‌خوام تو شب های تو ، مهتابو مهمون کنم

ادامه مطلب  

 

عيسي کیست؟
 
عيسي پسر خداست (عبرانیان 1: 3).عيسي کلمه خداست (یوحنا 1: 1).عيسي کلمه حیات است (اول یوحنا 1: 1)عيسي پسر انسان است (لوقا 10:19)عيسي خدای حق است (اول یوحنا 20: 5)عيسي خداست که در جسم ظاهر شد (اول تیموتائوس 16: 3)عيسي مظهر کامل ذات خداست (عبرانیان 1: 3)عيسي فروغ جلال خداست (عبرانیان 1: 3)عيسي صورت خدای نادیده است (کولسیان 15: 1)عيسي خالق آسمان و زمین و چیزهای نادیدنی است (کولیسان 16: 1)عيسي برتر از همه چیز است (کولسیان 18: 1)عيسي بره خداست که گناه را از جهان برم

ادامه مطلب  

تفسیر اهنگ پونز  

*حالم این روزا حال خوبی نیستمثل حال عقاب،بیپروازعقاب در ادبیات نماد یه پرنده آزاده هست که بدون پرواز هیچ معنی ای ندارد*شکل حال ژوکوند بی لبخند، مثل احوال تار بی شهنازیکی از معروف ترین نقاشی های جهان به نام مونالیزا هست.(اثر داوینچی) این نقاشی تصویر صورت شخصی هست که درحال لبخند است.این لبخند به لبخند ژوکوند معروف هست. نکته مهم درمورد این اثر این است که این لبخند به قدری مرموز هست که پس از گذشت این همه سال هنوز بین شاد یا غمگین بودن این صورت بحث

ادامه مطلب  

 

 
نشسته ام توی حیاط ، آفتاب صلات ظهر طوری بر سرم میبارد که انگار نه انگار پاییز دارد واپسن روزهای عزیزش را از سر میگذراند. برای من که فرقی ندارد. من خودم را در پستوی چهاردیواری خانه ای که از آن من نیست حبس کرده ام. نمیدانم انارستان های اطراف اینروزها چه شکل و حالی دارند یا کوچه پس کوچه های روستاهای حوالی درخت ها چقدر ممکن است زیبا به بار نشسته ی خرمالوهای ریز و درشت باشند.
تنها همه اش همین کلمات و چهره ی مخطط برگه های روی میز از اعترافات زنی که ه

ادامه مطلب  

سخنان برگزيده حضرت عیسی علی نبینا وآله وعلیه السلام  

حضرت عيسي ‏علیه السلام :
الدُّنیا قَنطَرَةٌ فاَعبُروها و لا تَعمُرُوها
دنیا پل است ؛ از آن بگذرید و آبادش مسازید
الأمالی ، مفید ، ص ۴۳ .

حضرت عيسي‏ علیه السلام :
بِحَقٍّ أقولُ لَكُم : إنَّ الأجرَ مَحرُوصٌ عَلَیهِ و لایُدرِكُهُ إلاّ مَن عَمِلَ لَهُ
راست می‏گویمتان: همه خواهان مزدند، و تنها كسی به آن می‏رسد كه برای آن كار كند
میزان الحكمه ، ح ۲۲۰۸۳ .

حضرت عيسي‏ علیه السلام :
طُوبی لِلَّذینَ یَتهَجَّدونَ مِن اللَّیلِ ، اُولئكَ الّذینَ یَرِث

ادامه مطلب  

شرح مختصری از زندگینامه حضرت عیسی علی نبینا وآله وعلیه السلام  

حضرت عيسي بن مریم(ع) پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر سال اول میلادی، ۶۲۲ سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)، در بیت لحم واقع در سرزمین فلسطین به دنیا آمد. با این حال تاریخ تولد حضرت عيسي(ع) دقیق نیست و در قرن ششم قبل از هجرت، روز ۲۵ دسامبر به عنوان عید میلاد مسیح(ع) برگزیده شد، درصورتی كه تاریخ‏نویسان، معتقدند تولد ایشان ۴ یا ۶ سال قبل از آن بوده است. حضرت عيسي(ع) به فرمان خداوند، به گونه‏ای اعجازآمیز از مادری باكره و مقدس متولد

ادامه مطلب  

چکیده ای از زندگی نامه پیامبر گرامی اسلام.  

زندگینامه حضرت محمد (ص)
نام: محمد بن عبد الله
حضرت محمد (ص) در تورات و برخى كتب آسمانى «احمد» نامیده شده است. آمنه، دختر وهب، مادر حضرت محمد (ص) پیش از نامگذارىِ فرزندش توسط عبدالمطلب به محمّد، وى را «احمد» نامیده بود.
كنیه حضرت محمد (ص): ابوالقاسم و ابوابراهیم.
القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و...
منصب حضرت محمد (

ادامه مطلب  

شناخت عیسی مسیح اهمیت بسیاری دارد  

ammadi  |  نظر بدهید

شناخت عيسي اهمیت بسیار دارد.
 

شناخت عيسي اهمیت بسیار دارد. در كتاب مقدّس آمده است كه انسان زمانی به حیات جاودان دست می‌یابد كه خدای واحدِ حقیقی و فرستادۀ او عيسي مسیح را بشناسد. (یوحنّا ۱۷:‏۳) آری، شناخت عيسي مسیح راه دستیابی به زندگی جاودانی در بهشت روی زمین است. (یوحنّا ۱۴:‏۶) عيسي راه زندگی و اینكه چگونه باید با دیگران رفتار كنیم را به ما می‌آموزد.
مسیح خصوصیات بی شماری دارد كه در زیر به بررسی چند خصوصیت او میپردازیم
یو

ادامه مطلب  

96  

دیگ نظرخواهی و غیر فعال می کنم 
میخام اینجا هم تنها باشم 
امروز 6 دی صبح ک رفتم دنبال کارای کارتم ک مسدود شده بود 
بعدشم دنبال کارای محمد بعدشم اومدم مثل خرس 3 ساعت خابیدم ک اخر محمد زنگید ک پاشو خسته شدم اینقد خابیدی
منم پاشیدمو با بچه ها رفتیم قارچو سیب بعدشم رفتم کلاس زبان 
چ قد استادمو دوس دارم 
خیلییی
هفته دیگ امتحان زبان دارم ب نظر من به جا حفظ اون مکالمه ها free discussion برگذار شه 
ک خدار رو شکر 
بعدشم محمد جان مبان دنبالمون و الانم خابگام 


ادامه مطلب  

 

اگر خواستی عاشق شوی، از من به تو نصیحت، عاشق کسی شو که اسم کمیابی داشته باشد. عاشق کسی شو که لباس پوشیدنش شبیه هیچکس نباشد. یا لال باشد، یاصدایش یگانه و بی همتا باشد.عاشق کسی شو که با تو هیچ ترانه ای را یکسان دوست نداشته باشد!خر نشوی ترانه محبوبت را با اوگوش کنی؟ مخصوصا با هدفون، یکی توی گوش تو، یکی توی گوش او!
عاشق کسی شو که اهل دیوانه بازی های پیامکی نباشد، مثلا در تلگرام برایت مسابقه درخت شناسی نگذارد که درختان را از روی برگشان حدس بزنی!عاشق

ادامه مطلب  

رضاخان و طایفه ی شیخ اسماعیلی  

29 جمادی الثانی سال 1338 هجری قمری برابر با 1298 هجری شمسی یادآور روزی تلخ برای مردم کردستان خصوصا سه طایفه بزرگ گلباغی، شیخ اسماعیلی و مندمی در زمان ستمگری شاهان قاجار و صدارت رضاخان است که در این روز بیست نفر از بزرگان و فرزندان رشید این مرز و بوم به دست شریف الدوله (شریف قصاب) تیرباران شدند.آقا برا خان؛ قبله عالم..گلباغیفارس خان؛ رئیس..گلباغیمیرزا عبدالله؛ سیف العشایر..گلباغیمحمد خان؛ رئیس..گلباغیسردار؛ پسر قیطولی..گلباغیرستم خان؛ صارم لشکر..

ادامه مطلب  

فوتبال روستاي آبگاه  

یكی از ورزش های مورد علاقه جوانان روستای آبگاه فوتبال است كه هرساله مسابقات زیادی به مناسبت های مختلفی در روستای آبگاه برگزار می شود .
روستای آبگاه قطب اصلی ورزش فوتبال منطقه است كه همه ساله مسابقات با استقبال زیاد تیم های شركت كننده و مسئولین شهرستانی قرار می گیرد .
مسئولین برگزاری مسابقات آقایان:
1-عيسي رییسی 2-مصطفی سابكزیی3-ایوب سابكزیی4 ابابكر سالارپور5-سعید كدخدا6-مسلم بلوچی 7-عمر سالاری پور8-ایوب ماریپ زهی 9-محمد بلوچی 10-آدم رییسی

ادامه مطلب  

درس شکل دهی پیشرفته  

 1) آنالیز Voice  جلسه اول شکل دهی پیشرفته  تاریخ 1395.7.7 حجم 9.5 مگابایت
2) آنالیز Voice  جلسه دوم شکل دهی پیشرفته  تاریخ 1395.7.14 حجم 3.5 مگابایت
3) آنالیز Voice  جلسه سوم شکل دهی پیشرفته  تاریخ 1395.7.28 حجم 7.6 مگابایت
4) آنالیز Voice  جلسه چهارم شکل دهی پیشرفته  تاریخ 1395.8.5 حجم  مگابایت
5) آنالیز Voice  جلسه پنجم شکل دهی پیشرفته  تاریخ 1395.8.12 حجم  مگابایت
 
ان شاء الله به مرور زمان به روز رسانی و تکمیل خواهد شد

ادامه مطلب  

رنگ دانه های سرامیکی  

1) آنالیز Voice  جلسه اول رنگ دانه های سرامیکی  تاریخ 1395.7.6 حجم 1.4 مگابایت
2) آنالیز Voice  جلسه دوم رنگ دانه های سرامیکی   تاریخ 1395.7.13 حجم 2.4 مگابایت
3) آنالیز Voice  جلسه سوم رنگ دانه های سرامیکی   تاریخ 1395.7.27 حجم  3.5 مگابایت
4) آنالیز Voice  جلسه چهارم رنگ دانه های سرامیکی  تاریخ 1395.8.11 حجم  مگابایت
5) آنالیز Voice  جلسه پنجم رنگ دانه های سرامیکی  تاریخ 1395.8.18 حجم  مگابایت
ان شاء الله به مرور زمان به روز رسانی و تکمیل خواهد شد

ادامه مطلب  

باشگاه آزاد انديشي جهت اطلاع وبهره برداري  

     با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، با عنایت به پیگیری بعمل آمده سرور سامانه کرسی­های آزاداندیشی بر روی سرورسازمان مرکزی منتقل گردید بنابراین به استحضار می­رساند آدرس سامانه مذکور به /KorsiPNU 109.122.224.9  تغییر پیدا کرد. بنابراین خواهشمند است نسبت به اطلاع­ رسانی به کلیه مراکز و واحدها اقدام لازم را مبذول فرمائید.

ادامه مطلب  

حمایت رئیس کانون مربیان از پیشنهاد مایلی‌کهن در آخرین روزهای کاری  

حمایت محمد مایلی‌کهن‌ از علی دایی واقعاً غیرمنتظره است. رابطه این دو از دهه ۷۰ شکرآب بوده و کار به شکایت و زندان هم کشیده اما حالا حاجی مایلی می‌گوید توهین به دایی مطرود است.محمد مایلی‌کهن معتقد به اصل غافلگیری است!
                                  

ادامه مطلب  

درخشش نونهالان لارستانی در مسابقات تکواندو روز دانش آموز  

بمناسبت روز دانش آموزی و یوم الله 13 آبان ماه روز استکبارستیزی یکدوره مسابقه کیوروگی تکواندو به میزبانی شیراز در تاریخ پنجشنبه 13 آبان 95 از ساعت 8 صبح آغاز گردید که تیم منتخب لارستان در این مسابقات خوش در خشیدند و حائز مقام های ذیل شدند:
1 - اسرار سلیمانی وزن هفتم مدال طلا
2-مهدی علیپور وزن پنجم مدال طلا
3-محمد گلکار وزن چهارم مدال نقره
4-محمد عزتی وزن هشتم مدال نقره
5-محمد معصومی وزن سوم مدال برنز
6-عبدالمجید برکند وزن ششم مدال برنز
آقایان علی ولی

ادامه مطلب  

بیوگرافی و زندگی نامه نظامی گنجوی همراه با شعر ترانه معروف  

 
بیوگرافی و زندگی نامه نظامی گنجوی :
حکیم جمال الدین ابومحمد الیاس بن یوسف بن زکی بن مؤید نظامی گنجوی شاعر معروف ایرانی در قرن ششم ه.ق در سال 530هجری در گنجه دیده به جهان گشود.مادر وی از نژاد کرد بود. نظامی را بی شک باید در شمار اران شعر فارسی و از استادان مسلم این زبان دانست.اگر چه داستان سرایی در زبان فارسی به وسیله نظامی شروع نشده است، لیکن تنها شاعری است که تا پایان قرن ششم هجری توانست شعر تمثیلی را در زبان فارسی به حد اعلای تکامل برساند،نظا

ادامه مطلب  

اسامی اصحاب اجماع  

اسامی اصحاب اجماع
به قول مشهور شمار اصحاب اجماع هیجده (18) نفر است:
«زرارة بن اعین، معروف بن خرّبوذ، برید بن معاویه، ابو بصیر اسدی- و به قولی مرادی- فضیل بن یسار و محمد بن مسلم» از اصحاب امام باقر و امام صادق (علیهما السّلام).
«جمیل بن درّاج، عبد اللّه بن مسکان، عبد اللّه بن بکیر، حمّاد بن عيسي، حمّاد بن عثمان و ابان بن عثمان» از یاران امام صادق (علیه السّلام).
«یونس بن عبد الرحمان، صفوان بن یحیی، محمد بن ابی عمیر، عبد اللّه بن مغیره، حسن بن محبوب

ادامه مطلب  

قضاوت محمد دولتی در آوردگاه لیگ دسته یک نونهالان  

 
به گزارش روابط عمومی آکادمی تکواندو فدک و به نقل از وب سایت فدراسیون تکواندو ج.ا.ا ، محمد دولتی مربی تیم فدک ، به عنوان داور ، در تاریخ 27 آبان ماه 95 قضاوت دیدارهای هفته نهم و دهم از  لیگ دسته یک نونهالان پسر باشگاه های  کشور جام شکوفه های تکواندو را در تهران _ خانه تکواندو بر عهده دارد.

ادامه مطلب  

 

امروز دعوای بدی با خواهر بزرگم کردم یه بحث ِ عادی که یهو بالا گرفت نه تنها خواهرم بلکه مادرم داغ کردم و جیغ زدم که شما الید و بلید خلاصه از خونه ی خواهرم با قهر اومدم بیرون و بماند که بی احترامی هم کردم و انقد موضوع اونارو بزرگ کردم که فک کنن من دلخور شدم و همش داد میزدم که شما بی ادبین!!یعنی یه بحث کوچیک رو خیلی گنده کردم
اومدم خونه کتابی که از خونشون دستم بود کتاب نهج الفصاحه بود وازش کردم خوندم
از خودم بدم اومد دل دل کردم ولی رفتم
رفتم خونشون

ادامه مطلب  

محمد(ص) در اروپا  

 
 
پدیدآورندگان : نویسنده: مینو صمیمی , مترجم: عباس مهرپویا
موضوع : محمد(ص)، پیامبر اسلام، 53 قبل از هجرت - 11 ق. , اسلام و مسیحیت , مسیحیت و ادیان دیگر
ناشر : اطلاعات
محل نشر : تهران
 
 
 
 
"نوشتار حاضر، نقد و تحلیلی است بر تصاویر ساختگی و غیر تاریخی از اسلام، به ویژه شخصیت و خصوصیات اخلاقی پیامبر اسلام در آثار نوسیندگان، شعرا، شرق شناسان، نقاشان، مورخان، فلاسفه و رهبران مسیحیت .
 
دو فصل اول كتاب مربوط به شرح حال و طرز زندگی و صفحات اخلاقی و انسانی

ادامه مطلب  

عیسی اکنون از چه قدرتی و اختیاری برخوردار است  

 

 
 
عيسي اکنون از چه قدرت و اختیاری برخوردار است؟‏
زمانی که عيسي بر روی زمین بود بیماران را شفا داد،‏ مردگان را به زندگی بازگرداند و مردم را از درد و رنج‌هایشان آزاد ساخت.‏ بدین شکل نشان داد که در آینده برای انسان‌های مطیع چه خواهد کرد.‏ (‏مَتّی ۱۵:‏۳۰،‏ ۳۱؛‏ یوحنا ۵:‏۲۸‏)‏ خدا پس از مرگ عيسي،‏ او را به زندگی بازگرداند تا به عنوان فرشته در آسمان به سر برد.‏ (‏۱پِطرُس ۳:‏۱۸‏)‏ سپس عيسي در دست راست یَهُوَه منتظر ماند تا او را پادشاه ک

ادامه مطلب  

نشست کتابخوان همراه با ساخت کاردستی  

از «ترانه‌های نوازش» تا «آش نذری» در کتاب‌خوان راونجنشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی الغدیر با حضور کودکان روستای راونج دلیجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت  ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع)، نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی الغدیر با حضور کودکان روستای راونج شهرستان دلیجان برگزار شد.شش کتاب که در این نشست معرفی شدند به قرار زیر است:کسی که می آید   نویسنده:مژگان شیخی   /    ار

ادامه مطلب  

تصور کن ...  

 
فرض کن پاک کنی برداشتم و نام تو را از سر نویس تمام نامه ها و از تارک تمام ترانه ها پاک کردم! فرض کن با قلمم جناق شکستم! به پرسش و پروانه پشت کردم  و چشمهایم را به روی رویش ِ رؤیا و روشنی بستم! فرض کن دیگر آوازی از آسمان ِ بی ستاره نخواندم، حجره ی حنجره ام از تکلم ترانه تهی شد و دیگر شبگرد ِ کوچه ی شما، صدای آواز های مرا نشنید! بگو آنوقت، با عطرِ آشنای این همه آرزو چه کنم؟ با التماس این دل در به در! با بی قراری ابرهای بارانی... باور کن به دیدا

ادامه مطلب  

فیلم سینمایی « کاتی ، کوتی و ستاره » تغییر نام داد  

 
بیتا منصوری تهیه‌کننده سینمای ایران درباره انجام مراحل فنی فیلم توضیح داد: این فیلم با توجه به فضای فانتزی که دنبال می‌کند نیاز به جلوه‌های بصری بسیاری دارد که هم اینک گروه در حال انجام جلوه های بصری این کار هستند . جلوه های بصری به سرپرستی سعید رضایی در حال انجام است
این فیلم نیاز به موسیقی و ترانه دارد که تنظیم موسیقی ترانه ها برعهده رضا محمدی سپرده شد.
نام فیلم کمی طولانی بود ترجیح دادیم کوتاه تر و موجز تر باشد با مشورت کارگردان نام فی

ادامه مطلب  

دانلود آهنگ نفرین از محمد ظهرابی  

دانلود آهنگ غمگین و احساسی و بسیار سوزناک محمد ظهرابی بانام نفرین
پیشنهاد میکنم حتما حتما حتما دانلود کنید و گوش بدید
 
لینک دانلود
 
متن آهنگ نفرین محمد ظهرابی
نفرین به من به بخت و سرنوشتم
نفرین به من که تو رو دوست داشتم
تو بی صدا شکستی تار و پودم
نفرین به من که عاشق تو بودم
نفرین به تو که منو عاشق کردی
اول اسیر و بعد منو ول کردی
هرچی بین ما دوتا بود تموم شد
همه ی عمر جوونیم بپات حروم شد
تو عشقی رو به من یاد دادی
نفرین به تو که عذابم دادی
بی انصا

ادامه مطلب  

میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) مبارک  

حضرت عيسي(ع):
درخت كامل نمى شود مگر با میوه اى گوارا، همچنین دین دارى كامل نمى شود مگر با دورى از حرام ها.                                                                                                                 تحف العقول، 511

ادامه مطلب  

تازه چه خبر؟  

 تازه چه خبر ؟ از داغ ترین ترانه ی فصل سرما از سوزِ صدای گرم بخاری
 
چه خبر ؟ آیا بیان آتش در دلِ سرد زمستان، آخرین نغمه ی فصل سكوت خواهد بود ؟ آیا انگشت اشاره، سرخی نوك دماغِ یخ زده را نشانه ی آرام و قرارِ سرهای سبز خواهد نمود؟ تن سرد بی خبری را از برف و بوران دور باید كرد، 
كبوترانِ ارواح زندگانِ بی خبر را دانه ی انار ،چاره ی كار نیست ، پرو بال یخ زده را باورِ خوشِ گندم دشت های جنوبِ خواهش به پرواز می كشاند   
از بلندترین شب یك قرن تا یلدای آدم ه

ادامه مطلب  

بنی عیاران  

بنی عیاران سلسله مستقل کرد در غرب ایران از (۴۰۱ تا ۵۱۱ ق.).[۱] بنی عیاران از بازماندگان خاندان حسنویه بودند که در قسمتهایی از قلمرو حسنویه بر شهرهای مهم کردستان و بلاد دینور و همدان و نهاوند تا حدود خوزستان حکومت کرده‌اند. آخرین حاکم حسنویه امیر طاهر برزینی (بارزانی؟؟)، است که توسط ابوالشوک (حسام الدوله) حاکم سلسله بنی عیاران از بین رفت.
بیشتر نواحی قلمرو امیر طاهر به تصرف حاکم کرد بنی عیاران در آمد، در بعضی از منابع عربی نام آنها بنی عیاز

ادامه مطلب  

غدیرخم  

عید غدیر خم روز ۱۸ ذی الحجهدر تقویم اسلامیمی‌باشد که توسط مسلمانان شیعه برای جانشینی صریح علی بن ابی طالبدر مقام امامت پس از محمدپیامبر مسلمانان جشن گرفته می‌شود. که به اعتقاد شیعیان بر طبق خطبه محمد در غدیر خمعلی را بعد از خود با حدیث { مَن کُنتُ مولاه فَهذا علیّ مولاه أللهم والِ من والاه و عادِ من عاداه } جانشینش برای تمامی مسلمانان اعلام کرد. شیعیان نیز بر طبق یک سنت دیرینه، عید غدیر خم را در مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی همانند عید فطر،

ادامه مطلب  

میلاد حضرت مسیح علی نبینا و آله و علیه السلام  

میلاد حضرت عيسي‏ علیه السلام
 
قرآن کریم:
یا مَریمُ إنَّ اللَّهَ یُبَشِّرُكِ بِكَلِمَةٍ مِنهُ اسمُهُ المَسیحُ عِیسَی ابنُ مَریمَ وَجیِهاً فِی الدُّنیا وَ الآخِرَةِ و مِنَ المُقَرَّبینَ)
ای مریم! خدا تو را به كلمه‏ای از جانب خودش بشارت می‏دهد كه نامش مسیح ، عيسي بن مریم است ؛ در حالی كه در دنیا و آخرت آبرومند و از مقرّبان الهی است
آل عمران ، آیه ۴۵ .

 
حضرت عيسي ‏علیه السلام :
خادِمی یَدایَ و دابَّتی رِجلای و فِراشِی الأرضُ و وِسادِی الحَج

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1