گربه ها و سگ ها  

من عاشق حیوانات خانه گی هستم . من گربه ها را خیلییی دوست دارم اهلی خیاد فرقی نمی کنه چه خیابانی و چه اهلی . ما تو خونه قبلیه مامان بزرگم یه گربه اهلی داشتیم اسمش تی تی بود . بز خلاف گربه های دیگه از موش خوشش نمی یاد. اون چون تنها بود یه گربهاز خیابون اورده بود . اسم اون رو هم گذاشتم ببری ببری خیلی موش دوست داشت . همه همسایه ها می دونستن او گربه اهلیه مال منه اما کسی ببری رو نه دیده بود و نه چیزی در موردش شنیده بود . واسه همین اون هرچی موش و کفتر می گرف

ادامه مطلب  

 

دور میدون نشسته بودم که بیاد،نیومد.نشستم به سیگارکشیدن سیگار کشیدن،یه سگی اومد کنارم شاشید و رفت ، یه ماشین رد آبارو‌پاشید روم رفت ، پیرزنه رد شد گفت چه دختر خراب تف انداخت روم رفت، همکلاسی دبیرستانم دست بچه هاشو گرفت و بی توجه بهم رد شد رفت،مامانم اومد دید منو‌زد زیر گریه که بیا بریم نشین زشته ، هی گریه کرد که «آبرو آبرو» ولی آب ِ رو صورت و تن من شاش سگ بود و لجن کنار خیابون و جوب ، اونم رفت.
تهش یه گربه ای اومد کنارم نشست بیسکوییت خوردن و بع

ادامه مطلب  

گربه www.agahan61.blogfa.com  

گربه
حیوانات خانگی هر چند دوست داشتنی به نظر می آیند اما نگهداری از آن ها باعث ایجاد مشكلات زیادی در انسان ها مانند برخی بیماری های روانی می شود.
 یك مطالعه جدید نشان می دهد كه نگهداری حیوانات در خانه باعث افزایش خطر مشكلات ذهنی و روانی، مانند شیزوفرنی و اختلال دو قطبی، می شوند. 
براساس دو مطالعه منتشر شده در مجله پژوهشی اسکیزوفرنی، خطر فوق به دلیل وجود ماده ای است به نام توکسوپلاسما گوندی، كه یك انگل اجباری درون سلولی است و میزبان عمده آن گ

ادامه مطلب  

دنیای عجیب  

دنیا جای عجیبی ست و زندگی نیز ...
رسانه ها و ابزارهای ارتباطاتی را که ورق می زنی، یک گوشه اش تصویر کودکی قربانی جنگ، دلت را به درد می آورد و صفحه ای دیگر از دیدن بافتنی هایی رنگ به رنگ که زنی خوش ذوق بافته و به تن گلدان های کاکتوسش پوشانده لذت می بری.
این صفحه فیلم سورپرایز کردن جالب عروس خانم توسط آقای داماد است و صفحه ی بعد تصویر به دار آویخته شده ی مردی به جرم تجاوز و قتل دخترک 7 ساله.
آن طرف آزمایش موشکی ست و این طرف قیمت انواع کاشت ناخن و لیزر و

ادامه مطلب  

کاریکلماتور های ابوالقاسم صلح جو ." پیرسوک "  

1-"ختمِ" روزگار بود، مشکی پوشیدم!
2- در بازار"سیاه"، تبعیض نژادی وجود دارد!
3- سکتۀ شعرم، قافیه را فلج کرد!
4- با خط لب اش، روی گونه ام، خطِ قرمزی نوشت!
5- خودشان هم نتوانستند بخوانندش، خط فقری که برایمان نوشتند!
6- وقتی بخت ام برگشت، تحویل اش نگرفتم!
7- آدم سر به زیری شده ام، تا فکرت از سرم بیفتد!
8- اَبرو هایش آوار شدند، تا زیرش را برداشتند!
9- تا فکرم به"گذشته" می رود، "حال"ام را می بازم!
10- فقط بانک خون ربا نمی خورد، هنوزاسلامی نشده؟!
11- آدم یکدنده، کلاچ ند

ادامه مطلب  

 

پِدرو یک پسر خیلی خودمانی و راحت بود، که تبدیل به یکی از دلایلی شد که حالا مسافرت من به پرتغال یک خاطره خوب است. از همان اول انگار صد سال بود که دوست بودیم. با خودش و دوست هایش نشستیم به چای و گپ و موسیقی و بیلیز. به حرف زدن راجع به پرتغال و ایران و اسراییل و گربه ی سیاهش و هوا و غیره. یک تپه ریش داشت و یک هوا چاق بود. من را یاد دوست ایرلندی ام می انداخت. در عین سر حالی، آدم غمگینی بود. انگار یک فازِ «دیگر همه چیز این دنیا به تخمم» برداشته بود. روز دوم

ادامه مطلب  

نشست کتاب خوان آذر ماه  

هشتمین نشست کتابخانه ای  با همکاری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و با هدف تعامل با سایر دستگاه های فرهنگی ، در کتابخانه ی فجر برگزار گردید.
 
کتاب‌خوان عنوان نشست‌هایی است که به‌منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و باهدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتاب‎خوان را برای سایر علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.
 
معرفی کنندگان علاوه بر

ادامه مطلب  

نظریه نسبیت  

از نظریه نسبیت اینشتین که می گوید زمان و فضا به همدیگر مربوط اند، چیزی سر در نمی آورم اما همینقدر می دانم مدتی ست در مکانی از فضا قرار گرفته ام که زمان برای من روی دور بسیار تند و به ازای هر ساعت، یک دقیقه می گذرد!
آنهایی که از خیلی وقت قبل یادداشت های این زن دهه چهلی را می خوانند خوب به خاطر دارند که چطور ضمن اینکه 9 ساعت بیرون از خانه کار می کردم، همیشه امورات خانه را هم به بهترین نحو انجام می دادم. به درس و مشق بچه ها خیلی بیشتر از حالا می رسیدم

ادامه مطلب  

کتاب آدم های سمی  

 
5
سی نوع مختلف افراد سمی
 
1-تحقیرکننده
2-وراج
3-خودویرانگر
4-اهل جیم شدن
5-آتش زیر خاکستر
6-غیبت کننده
7-همیشه عصبانی
8-تیره روز
9-ریاکار - دورو
10-دمدمی مزاج - سست عنصر
11-فرصت طلب
12-بی ملاحظه و رئیس مآب
13-لوده
14-گیج و گنگ
15-روان نژند
16-دروغگو
17-مداخله جو و فضول
18-خسیس و الئیم
19-کهنه پرست و امل
20-اول خودم، دوم خودم، سوم هم خودم
21-بادمجان دور قاب چین
22-همیشه حق به جانب
23-خود پسند
24-همیشه در رقابت
25-سلطه جو
26-منتقد و عیب جو
27-از خودراضی و همه چیز دان
28-بی احسا

ادامه مطلب  

مرکز حجامت خلیج فارس بندرعباس . طب سوزنی  

مرکز حجامت خلیج فارس . بندرعباس
دکتر محمود انتظاری
خیابان سید جمال . سه راه پلنگ صورتی جنب ازمایشگاه دکتر موسوی
ترک اعتیاد از طریق طب سوزنی .
طب سوزنی یک روش  بی دردی و یا تغییر کارکرد سیستم  بدن با قرار دادن سوزن  نازک به پوست  بدن به همراه مجموعه ای از خطوط، و یا کانال، به نام کانالهای انرژی است.دیدگاه های باستانی نشان می دهد که بهبود سلامتی از طریق انرژی در بدن است.
طب سوزنی یك روش درمانی است كه بدن با استفاده از طب سوزنی تشویق به ترمیم طبی

ادامه مطلب  

جامعه شناسی فرهنگ و جامعه  

مفهوم فرهنگ
فرهنگ عبارت است از ارزش هایی که اعضای یک گروه معین دارند، هنجارهایی که از آن پیروی می کنند، و کالاهای مادی که تولید می کنند. ارزش ها آرمان های انتزاعی هستند، حال آن که هنجارها اصول و قواعد معینی هستند که از مردم انتظار میرود آن ها را رعایت کنند. هنجارها نشان دهنده ی بایده و نبایدها در زندگی اجتماعی هستند. بدین سان تک همسری- وفادار بودن به تنها یک شریک زناشویی- ارزش مهمی در اکثر جوامع غربی است. در بسیاری از فرهنگ های دیگر شخص مجاز اس

ادامه مطلب  

هولوکاست 9 میلیون ایرانی به دست بریتانیای کبیر  

گزارش ویژه مشرق/
هولوکاست 9 میلیون ایرانی به دست بریتانیای کبیر + تصاویر
آیا می دانید هولوکاست واقعی در ایران رخ داده است؟از قحطی بزرگ در ایران چه می دانید؟ آیا می دانید مابین سالهای 1917 تا 1919 بیش از 40 درصد جمعیت ایران جان خود را از دست دادند؟ برای آشنایی با چگونگی هولوکاست 9 میلیون ایرانی با طراحی بریتانیا، با گزارش ویژه مشرق همراه شوید.
گروه گزارش های ویژه مشرق؛ طی سال های 1917 تا 1919 ایران با وجود اعلام بی طرفی در جنگ جهانی اول، بیشترین آسیب را

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1